Kwarc różowy - kamień miłości

Powszechnie wiadomo, że naturalne kamienie szlachetne mają swoje właściwości, ale już ciężej jest wskazać które i jakie. Naszym dzisiejszym bohaterem jest kwarc różowy - niezwykły, piękny kamień o bardzo silnej energii nazywany często kamieniem miłości!  Legenda głosi, iż kwarcu używał sam Kupidyn by rozpalać miłość. 
Kwarc wsytępuje praktycznie na każdym kontynencie, w Europie  wydobywany jest w Czechach, Niemcyzech, Szwajcarii, Finlandii i Polsce, jednak najlepszej jakości kwarc różowy pochodzi z Madagaskaru.


Uważa się, iż kamień ten emituje bardzo silne wibracje radości, miłości, uzdrowienia i ciepła. Posiada silne właściwości wzmacniające energię, wpływa dobrze na samopoczucie budząc szczęście, zmysłowość, a ponad to pozwala dostrzec piękno otaczającego świata.  Pomaga pozbyć się negatywnych emocji takicj jak strach, zazdrość czy złość i wspomaga wewnętrzny spokój. 


Już starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli w magiczne moce kwarcu różowego tworząc z niego talizmany, czy używając do odtruwających eliksirów. 

Do cech szczególnych kwarcu różowego zalicza się przede wszytskim  jego zdolność do uzdrawiania relacji osobistych, ale kwarc ma własciwości uzdrawiające nie tylko na poziomie emocjonalnym, a również fizycznym koncentrujące się w okół serca. Medycyna niekonwencjonalna używa kwarcu do redukowania stresu i napięcia, wzmacniania pamięci, czy stabilizcji nieregularnego bicia serca. 

Kwarc różowy można nosić na ciele w postaci biżuterii, włożyć kawałek kamienia do kremu lub energetyzować nim wodę pitną. My oczywiście polecamy tę pierwszą opcję w wydaniu naszej ślicznej bransoletki z kwarcu, którą można nosić razem z innymi bransoletkami z kamieni szlachetnych posiadających różne właściwości :). Zestaw bransoletek z kamieni jest idealnym dodatkiem letnich stylizacji!Moonberg